Будівництво будинків з ракушняка

Ракушняк має практично найменшу щільністю з усіх відомих на сьогоднішній день матеріалів. Саме тому багато хто сприймає його як не зовсім практичний матеріал. Розглянемо, чи правильне це твердження.


Кладка стін з ракушняка. Приготування розчину


markirovka rakyshe4nikaБудівництво будинку з ракушняку починається з закладання фундаменту з подальшим зведенням стін. Розчин, що застосовується для скріплення блоків з ракушняка, неодмінно повинен володіти пластичністю, адже якщо він вийде досить жорстким, правильно звести стіни буде не просто навіть найдосвідченішому майстрові. У той же час, суміш не повинна розтікатися. Найкраще буде приготувати розчин з цементу марки ПЦ-400, піску і води, в співвідношенні 1-4-1. Але при виготовленні подібного розчину, його жорсткість може стати надмірною, а при спробі розбавити водою, суміш почне розтікатися. Щоб уникнути таких незручностей, слід додати в розчин спеціальні добавки, завдяки яким суміш придбає потрібну консистенцію. Однією з кращих вважається добавка під назвою DOMOLIT-TR. Щоб приготувати один кубічний метр розчину, знадобиться всього 0,5 кг добавки (більш точні норми додавання ви можете подивитися в інструкції для добавки). У разі, якщо з якихось причин придбати таку добавку не можливо, ви можете вдатися до методу додавання простого мила або миючого засобу для посуду в співвідношенні 10 мл на один літр води для виготовлення розчину. Якщо загальний обсяг коробки містить dom iz rakyshnykaболее 5000 блоків ракушняка, краще скористатися бетономішалкою, без якої будівництво може значно затягнутися, оскільки підготовка розчину буде проводитися вручну. Якщо обсяг робіт кладок не надто великий, розчин краще замішувати в ручну, оскільки бетономішалка не окупить себе в повній мірі. Ручне замішування розчину виконується на залізному листі, або іншій поверхні, стійкій до проникнення води.

Вся кладка стін завжди починається від кута. Дуже важливо на цій стадії вивести рівний кут, саме від нього безпосередньо залежатиме геометрія всього будинку. Особливо це помітно, коли ракушняк має не однакову або не прямокутну геометрію, що часто буває з таким видом каменю. Тому кладку кутів слід довірити професіоналам.


Саме укладання блоків здійснюється, таким чином, коли кожен кут «дивиться» в нитку, але не впритул до неї, а з відступом приблизно в 2 міліметри. Для чого це робиться, все просто, якщо блок прикласти безпосередньо впритул до нитки, існує велика ймовірність того, що вона зміститься, і відповідно зміститься весь ряд. Що категорично не можна допустити. У разі якщо стіни будинку з ракушняка мають діаметр в один блок, то після кожного четвертого каменю потрібно робити перев'язку, а робити це можна двома методами. Перший варіант - це укладання ряду блоків перпендикулярно стіні, другий - застосування сітки кладки, яка встановлюється між рядами ракушняка. Перев'язка застосовується для додання стінам особливої ​​жорсткості, вона робить їх більш міцними і монолітними.


Внутрішні перекриття з ракушняка
rakushnyak domЯк і у випадку з перев'язкою стіни, внутрішні перекриття можна облаштовувати двома методами. Безпосередньо по кладці і по поясу із залізобетону. У регіонах, які належать до сейсмічно безпечної області, можна створювати перекриття без використання залізобетонного пояса (якщо товщина стіни становить один блок). Згідно зі специфікацією ДБН II-22-88, довжина опори плити не може бути меншою, ніж 12 см. Приватні будинки вимагають установки залізобетонного пояса в разі їх знаходження в сейсмічно небезпечних зонах, а також, в разі, якщо стіна занадто тонка і не забезпечує необхідну стійкість конструкції, наприклад в половину блоку.


Кладка з ракушняка має досить не рівну площиною, через це покласти плити рівно по кладці не можливо, і між ними з'являється перепад, величина якого може досягати 5-15 мм. Саме тому, щоб стеля вийшов рівним, необхідно використовувати бетонний вирівнюючий пояс, на який надалі ляжуть плити. Але такі дії дадуть необхідний ефект тільки в тому випадку, якщо плити будуть мати правильні геометричні розміри. А вони, як стверджують будівельники, які мають великий досвід, якраз часто бувають не рівні. Цей факт не дає виконати стелю рівною, без застосування додаткового оздоблення.


Внутрішнє оздоблення стін в будинку з ракушняка
dekor shtukaturkaКращим варіантом облицювання стін всередині будинку є штукатурка, вона чудово тримається на ракушняку, оскільки він має шорстку поверхню, сумарна площа зіткнення якої в рази більше ніж у абсолютно плоских блоків. Досвідчені будівельники не рекомендують обробляти стіни з ракушняка гіпсокартоном, оскільки нормально засвердлити в такий камінь не вийде, а при установці профілів це потрібно буде зробити велику кількість разів. Ракушняк має безліч порожнин, що перешкоджає рівним і точним отворам, адже при проході каменю свердлом, воно обов'язково зміститься на догоду структури матеріалу.

Існує думка, що для штукатурення стін з ракушняка необхідно застосовувати спеціальну сітку, але така думка є помилковою, шар штукатурки відмінно буде триматися і на голому ракушняку. Сітка використовується для того, щоб запобігти розтріскуванню поверхні штукатурки, що може бути викликано усадкою стін.

У приміщеннях з підвищеною вологістю потрібно працювати з штукатуркою на основі цементу і піску, гіпсову суміш можна застосовувати в більш сухих приміщеннях. Якщо у вас виникне питання, яку штукатурку вибрати: гіпсову або цементно-піщану, не забудьте врахувати різну товщину шару, необхідного при нанесенні на стіни. При нанесенні невеликого шару штукатурки, близько 2 см, краще використовувати гіпсову, а при товщині близько 3-4 см, витрати на гіпсове покриття значно зростуть, порівняно з цементно-піщаної штукатуркою, що наноситься вручну, яка вийде в рази економніша. decor rakushechnik

Якщо ви все ж зупинилися на гіпсовій штукатурці з машинним нанесенням, не випустіть з уваги, що такий спосіб рентабельний тільки при порівняно великих площах обробки, а саме - 200 кв. метрів ракушняка і більше. Ще один момент, про який не слід забувати -  при використанні обладнання для нанесення гіпсової штукатурки застосовуються машини, для живлення яких потрібна трьох фазна електрична мережа.

Стіна з цього ракушняка виглядає прекрасно - приємний м'який колір, цікава фактура, натуральний матеріал, все це робить свій внесок. Виходячи з цього, можна вдатися до варіанту відкритого облицювання цим же каменем. Найбільш цікавим буде застосування обробки з ракушняка в приміщеннях, де є інші об'єкти, виконані з натурального дерева або заліза.


Переваги і недоліки ракушняка

До переваг каменю ракушняка можна віднести його теплопровідність, міцність і довговічність, також стовідсоткову екологічну чистоту. Не менш важливою властивістю буде відмінна шумоізоляція, дешевизна і, що не мало важливо, здатність захищати вас від радіації і шкідливих речовин.

З недоліків даного матеріалу можна виділити, наприклад, не дуже високу міцність і вологозахист, завдяки чому необхідно приділити особливу увагу відведенню води.


Таблиця розрахункових даних для будівництва будинкуОдноповерховий будинок 10х10 м

Одноповерховий будинок 8х8 м з мансардою 5х8 м

Двоповерховий будинок 8х8 м

Периметр фундаменту

40м

32м

32м

Площа фундаменту

100м2

64м2

64м2

Периметр стін

40м2

32+26=58

32+32=64

Площа стін (при висоті 2,8м)

40*2,8=112

58*2,8=162,4

64*2,8=179,2

Площа даху

100м2

64м2

64м2

Площа будинку

100м2

64+40=104м2

64+64=128м2


Сподіваємося, що наші поради допоможуть читачеві правильно побудувати будинок з ракушняка, дотримуйтеся технології і забезпечте себе комфортом, зручністю, красою і теплом.